Aktuální témata

Reportáž: Co se stane, pokud zveřejníte fotku zloděje?
Pětiletý spor provozovatele obchodu Ekolo.cz, který zveřejnil fotku zloděje z bezpečnostní kamery na Facebooku pokračuje. Provozovatel obchodu Jakub Ditrich v listopadu 2011 publikoval na sociální síti fotografii muže, který v jeho prodejně odcizil elektrokolo. Za publikaci fotografie a výzvu k nalezení zloděje, které přestože vedly k dopadení pachatele, vyměřil obchodníkovi Úřad na ochranu osobních údajů pokutu.
Czexit ano, nebo ne? Ekonom Aleš Michl je proti!
Měla by Česká republika vystoupit z EU, stejně jako se vyslovila Velká Británie? Je "Czexit" reálný i u nás? Na Argumentoru se už k tématu vyslovilo více než 3 700 lidí. Přečtěte si vyjádření ekonoma Aleše Michla.
Argumentor už zaujal tisíce lidí a připravil novinky
Portál Argumentor.cz má za sebou více než čtyři měsíce provozu. Průběžně jsme pracovali také na technickém provedení webu a nyní jsme spustili novou verzi stránek! Co je nového se dočteš v této tiskové zprávě.
Rozhovor: Eva Samková, Vít Přindiš a Adéla Hanzlíčková o účasti ruských olympioniků v Riu
Měli by ruští sportovci startovat na olympiádě v Riu? K tématu dopingu a účasti ruských sportovců na olympijských hrách se na Argumentoru zvedá vlna zájmu. Přímo v olympijském parku RIO LIPNO na jihu Čech jsme pro vás získali vyjádření dvou českých sportovců - Evy Samkové, olympijské vítězky ve snowboardingu a Víta Přindiše, vodního slalomáře. Eva Samková se nám vyjádřila bezprostředně po skoku ze skákací věže Čeps jump a Víta Přindiše jsme zastihli v netradiční roli moderátora Youtube kanálu olympijského parku.
Reportáž: Občané i radnice Prahy 8 se bouří proti výstavbě „ekocentra“ v Troji
Soukromý investor plánuje postavit ekologické centrum u botanické zahrady v Praze. Proti výstavbě se dlouhou dobu vymezuje iniciativa Proti plotu ve spolupráci s platformou Argumentor.cz. Občané ani zástupci Prahy 8 nesouhlasí s výstavbou ekocentra, kvůli kterému je nutné vykácet 2.300 metrů čtverečních lesního porostu, který je součástí Přírodního parku Draháň- Troja. V místě, kde je dnes les, by měla vyrůst devítipodlažní rozhledna s restaurací a parkovištěm pro 29 aut. Místní lidé nevěří záměrům investora a proti pochybnému záměru bojují.    
Czexit ano, nebo ne? Předseda Svobodných Petr Mach je pro!
Měla by Česká republika vystoupit z EU, stejně jako se vyslovila Velká Británie? Je "Czexit" reálný i u nás, nebo je to nereálné? Téma na Argumentoru vyvolalo velký zájem a hlasovalo o něm už více než 3 500 lidí. Co si o tom myslí politici, ekonomové nebo podnikatelé? Připravujeme sérii jejich vyjádření. Sleduj naše reportáže a hlasuj! Mezi prvními se k tématu vyjádřil Petr Mach, europoslanec a předseda Strany svobodných občanů.
Statici rozhodli: Velké kino ve Zlíně se bourat nemusí
Jedno z prvních témat, které na Argumentoru vzbudilo značný rozruch a kterého se Argumentor ujal a řešil ho, byla možná demolice Velkého kina ve Zlíně. Největší promítací sál v České republice byl letos v březnu z důvodu bezpečnosti uzavřen, nyní ale po vlně nesouhlasu občanů a po novém posudku statiků připravuje zlínská radnice jeho opravu.
O návrhu Evropské komise o držení zbraní bude jasněji v červenci
Nová pravidla zpřísňující možnosti pořizování a držení zbraní navrhla Evropská komise loni v prosinci jako součást reakce na teroristické útoky. Navrhovaná směrnice se nelíbí majitelům zbraní, ale ani české vládě, která s návrhem z Bruselu nesouhlasí. Jaký bude další vývoj ohledně této směrnice? Téma na Argumentoru zaujalo velké množství lidí, a tak jsme se zeptali přímo Ministerstva vnitra ČR.
Ministerstvo dopravy chystá jasná pravidla pro tuning
Od ledna letošního roku běží nový systém prověřování vozidel na STK. Má zabránit podvodům, ale dopadá nejen na pečlivé motoristy, ale i milovníky tuningových aut. Ministerstvo dopravy ČR uvádí, že podmínky kontrol se nezměnily ani nezpřísnily, ale nově se zavedl povinný obrazový záznam na stanicích technické kontroly. Ten má zabránit podvodům s auty, kdy se v minulosti stávalo, že vůz prošel kontrolou, aniž by se na STK fyzicky objevil. V oblasti tuningu připravuje ministerstvo novou metodiku.
Podpora pro Vladimíra Vůjtka na Argumentoru
Oči většiny sportovních fanoušků už se nyní neupínají na ledovou plochu velkých hokejových paláců v Rusku, nýbrž s nadějí hledí na zelený pažit fotbalových stadionů ve Francii. Mistrovství světa v hokeji je minulostí, Evropa žije svým kontinentálním šampionátem v kopané. Přesto bychom se ale rádi ještě krátce vrátili k názoru, který zde na Argumentoru zazněl právě v průběhu mistrovství světa v ledním hokeji a který vzbudil poměrně velký ohlas.
Dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře je blízko dostavbě!
Je evidentní, že dostavba dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře a Náchoda je klíčovou stavbou celého Královéhradeckého kraje. Situace na hlavním tahu na Polsko je velmi problematická. Úsek je proslulý častými nehodami, nesystémovými opravami komunikací, zácpami a dopravními omezeními.
Co ještě odhalí aféra Panama Papers?
Uniklé dokumenty z panamské právnické společnosti Mossack Fonseca, které ukazují na převod majetků do daňových rájů, sleduje aktuálně celý svět.