27.02.2017

Argumentor uspěl na Startovači!

Platformě Argumentor se podařilo uspět v crowdfundingové kampani na portálu Startovač.cz a získat tak 20 tisíc Kč na svou činnost. Celý tým mnohokrát děkuje všem, kteří se zapojili a zejména svým Startérům!

Jakým způsobem bude s penězi naloženo a jaké jsou další plány Argumentoru pro Tebe odpověděly zakladatelky Blanka Jedličková a Kateřina Knížková.

Argumentor: V rámci crowdfundingové kampaně na Startovač.cz se Argumentoru podařilo vybrat požadovaných 20 tisíc korun od podporovatelů. Co s vybranými penězi zamýšlíte?

Blanka Jedličková, spoluzakladatelka Argumentoru: Především bych chtěla za celý tým poděkovat všem fanouškům a podporovatelům za vybranou částku. Moc si jejich podpory vážíme a slibujeme, že bude využita efektivně. Máme velkou radost, protože díky podpoře se můžeme zase zlepšit a posunout dál. Kdo přispěl, si můžete prohlédnout ZDE.

Kateřina Knížková, spoluzakladatelka Argumentoru: Také já se přidám a chci poděkovat všem, kteří přispěli. Každá koruna bude smysluplně využita. Zároveň doufám, že si fanoušci vybrané odměny užijí. Během tří týdnů budou odměny (placky a trička) rozeslány. S tím, kdo si koupil „Kafe s Blankou“ se domluvíme napřímo na vhodném termínu. Všechny peníze využijeme na kvalitnější přípravu a další reportáže, ke kterým už připravujeme scénář. Vydáme se do regionů a otevřeme další témata, která naše hlasující trápí. Investovat budeme také do rozvoje webu. Vývoj stránek je důležitý, protože chceme, aby byl co nejvíce uživatelsky efektivní.

Argumentor: Vybraná částka je skvělá, ale předpokládám, že peníze na další vývoj budou potřeba i nadále. Jaká je další strategie financování?

Kateřina Knížková: Je to tak. Pokud nechceme dělat kompromisy, další peníze se budou hodit. Samozřejmě Argumentor průběžně dotujeme  ze soukromých peněz členů týmu, ale budeme rádi, pokud časem najdeme nějaké sponzory, kteří nám s provozem pomohou. Ale řešíme i další možnost a to formu donátorství na webu. Na stránkách Argumentor.cz se brzy objeví informace, jak mohou fanoušci dále finančně pomoci. Jednou z možností bude transparentní účet, kam mohou poslat peníze nebo forma dárcovské sms. Možností bude zřejmě více a uvítáme jakoukoliv pomoc v řádu korun.

Blanka Jedličková: Některá témata vyžadují finančně náročnější aktivity a do budoucna uvažujeme právě pro ty největší znovuoslovení veřejnosti pomocí crowdfundingu. Může jít o semináře, konference nebo třeba vydávání knih. Jednou z možností dlouhodobě udržitelného financování do budoucna zvažujeme nabídnout inzerentům reklamní prostor na webu. Tuto formu ale budeme volit velmi opatrně. Chceme si i nadále udržet naši nezávislost.

Kateřina Knížková 
Kontakt pro média
Související články
Vyber kraj
Celá ČR