17.08.2016

Argumentor už zaujal tisíce lidí a připravil novinky

Portál Argumentor.cz má za sebou více než čtyři měsíce provozu. Průběžně jsme pracovali také na technickém provedení webu a nyní jsme spustili novou verzi stránek! Co je nového se dočteš v této tiskové zprávě.

Portál , který vznikl v dubnu má za sebou více než čtyři měsíce provozu. Za tu dobu se stal místem, kde se lidé snaží řešit témata ovlivňující či trápící velké množství lidí. Svůj názor na krajská či celostátní témata už vyjádřily tisíce lidí. Na Argumentor dosud lidé vložili 167 názorů, pod nimiž se objevilo celkem 5 tisíc argumentů a na názorech zahlasovalo téměř 14 tisíc lidí!

Jsme rádi, že lidé vkládají témata, která je zajímají, argumentují a získávají pro svá témata hlasy a podporu. Výhodou je, že mohou online sledovat, jak se k jejich tématu ostatní postaví, zda ho podpoří či nikoliv. Pokud názor ostatní zaujme, Argumentor začne řešit, jak nejlépe dostat názor veřejnosti k těm, kteří by s problémem trápícím větší množství lidí mohli něco udělat,“ říká Blanka Jedličková, jedna ze zakladatelek projektu.

Co se povedlo?

Argumentor se vložil např. do tématu možného bourání Velkého kina ve Zlíně, které bylo městem uzavřeno z důvodu špatné statiky a začalo se mluvit o tom, že hrozí jeho zbourání. Téma otevřeli lidé právě na Argumentoru a ukázalo se, že ve Zlíně k němu lidé nejsou vůbec lhostejní a nepřejí si, aby se největší kinosál v republice dočkal demolice. Redakce Argumentoru proto vyrazila přímo do města, kde natočila reportáž s vyjádřeními obyvatel, ale také místních politiků. Podle aktuálních informací se kino bourat nebude.

Dalším tématem byla problematická trasa Hradec Králové – Náchod, kde hrozí časté nehody, zácpy kvůli kamionům a čeká se na dostavbu dálnice. Na trasu Argumentor umístil billboard upozorňující na tuto problematiku a natočil  nejen s místními, ale i vládními politiky reportáž.

Neméně zajímavým tématem, kterého se Argumentor ujal, byla možná výstavba rozhledny v Trojském lese v Praze. Reportáž Argumentora ve spolupráci s iniciativou Proti plotu podpořena místními obyvateli a politiky přispěla k rozhodnutí magistrátu investorovi v záměru zabránit.

Největší ohlas zatím vyvolalo téma tuningu aut. Argumentor připravil reportáž upozorňující na toto téma, ve které se objevili zástupci tuningové komunity nebo Ministerstva dopravy ČR. Reportáž má na facebookovém profilu Argumentoru aktuálně více než 230 tisíc zhlédnutí!. Nyní Argumentor připravuje k tématu další podrobnosti.

Na portálu už nyní krystalizují další zajímavá témata, která táhnou veřejnost. Je mezi nimi adopce homosexuálními páry, očkování dětí, předjíždění kamionů, „problematika“ bojových plemen psů nebo „Czexit“.

Jaké novinky Argumentor spustil?

Argumentor průběžně pracuje i na technickém provedení webu tak, aby bylo pro uživatele co nejefektivnější. Nově se např. každá aktivita uživatele zapisuje do databáze a zobrazuje se na jeho profilu. Každý tak může sledovat svůj profil, historii svých názorů i argumentů.

U jednotlivých argumentů mohou také uživatelé vidět, kdo dal argumentu tzv. lajk a po kliknutí se zobrazí pop-up okno s výčtem uživatelů, kteří s argumentem souhlasí. Lze se také prokliknout na jednotlivé uživatele.

Zcela novým prvkem na Argumentoru je bodování. Každý uživatel nově získává body za svoji aktivitu na portálu. Registrovaný uživatel sbírá za jednotlivé interakce body, za body vyšší hodnost, ale také různé dárky a výhody. Body a výhody získá také za vyplnění dotazníku.

Další novinkou je tzv. sledování ostatních uživatelů a možnost mít tak přehled, jak ostatní hlasují a reagují. Mimo to také Argumentor uživateli nabízí notifikaci, tedy možnost vidět, co se událo od poslední návštěvy na jeho profilu i na profilech lidí, které sleduje. Témata Argumentor nadále sleduje a průběžně informuje své příznivce nejen formou newsletteru, ale také na Facebooku.

K dalším krokům ale potřebujeme Tebe. Vkládej názory, pomoz rozproudit diskuzi, řešit důležitá témata a hledat jejich řešení. Naším cílem je oslovit tisíce lidí, vtáhnout je do témat a vyvolat akci. Žádné téma není pro Argumentor malé!

Související články
Les u botanické zahrady v Praze Troji se kácet nebude, město se dohodlo s investorem! Kauza záměru soukromého investora vystavět na (dosud) zalesněné ploše u botanické zahrady v pražské Troji ekocentru s rozhlednou rezonovala v červenci také na našem portálu Argumentor.cz. Odpor místních občanů proti kácení lesa a výstavbě veskrze komerčního projektu byl jednoznačný, a tak jsme navázali spolupráci s iniciativou Proti plotu a zúčastnili se také setkání investora s občany, které se zvrhlo spíše v demonstraci proti výstavbě. Zjistit více
Vznikla nová online platforma pro vyjádření názorů veřejnosti V dubnu byl spuštěn server Argumentor.cz, který dává veřejnosti prostor vyjádřit svůj názor na témata, která je zajímají. Lidé zde mohou vkládat vlastní názory, vyjádřit souhlas nebo nesouhlas s názory ostatních a přidat k nim svůj vlastní komentář. Cílem platformy je pomoci vyniknout tématům i samotným problémům, které občany České republiky trápí, a to jak na celostátní, tak regionální úrovni. Cílem je dát sílu také těm hlasům veřejnosti, které sice nejsou ojedinělé, ale dosud se o nich příliš nevědělo či nemluvilo. Díky zveřejnění názoru mohou jednotlivci nebo skupiny oslovit tisíce lidí, kteří se o problém zajímají nebo začnou zajímat. Argumentor má navíc sloužit také k tomu, aby se problémy veřejnosti zabývali i ti odpovědní – vedení měst, politici, instituce, manažeři firem a další. Zjistit více
Vyber kraj
Celá ČR