29.03.2017

Bez lepku… a s vašimi příběhy

Přinášíme Ti ukázku z naší Příběhové kuchařky bez lepku! Celá kniha bude k dispozici už začátkem května!

Před časem se na webu Argumentor objevil názor uživatele Zdivo: Chci vyšší příspěvek na bezlepkové potraviny pro celiaky. Názor si postupně získal dostatečnou pozornost a do dnešního dne má téměř 550 hlasů, z nichž většina souhlasí s autorem.

Proč vydáváme bezlepkovou kuchařku?

Když jsme se tématem na začátku roku začali zabývat, oslovili jsme řadu lidí – obchodníky s bezlepkovými potravinami, aby nám řekli, jaká specifika má trh s bezlepkovými potravinami, lékaře, aby s námi diskutovali o možnostech diagnózy, zdravotní pojišťovny, aby nám vysvětlili svou politiku rozdělování příspěvků… nějaké informace už máme, s dalšími dále diskutujeme nebo ještě čekáme na jejich odpovědi. Na reportáž si tedy ještě musíte počkat.

Oslovili jsme ale také lidi, kteří bezlepkovou dietu musí dodržovat, nebo kteří bezlepkově vaří pro člena rodiny. A zjistili jsme, že se často opakuje stejný příběh – po tom, co byla bezlepková dieta lékaři nařízena, se dotyčným změnil svět. Najednou byli nuceni číst složení potravin, velmi důkladně vybírat, ale především zjistili, že nabídka hotových jídel, a hlavně pečiva není dostatečná a musí chtě nechtě přistoupit k přípravě chleba, rohlíků, koláčů i dalšího doma. A že netuší, jak na to. Pokud jste si tím prošli, sami jistě víte, o čem mluvíme. A pokud ne, věřte, že to opravdu není jednoduché.

Slovo dalo slovo a nás v týmu Argumentor napadlo, že bychom mohli lidem začínajícím s bezlepkovou dietou pomoci. Přinést jim nějaký návod, jak postupovat, pokud chtějí upéct dobrý chléb, chutný koláč, nebo třeba sestavit bezlepkové menu. A matadory na poli bezlepkového pečení prostě a jednoduše inspirovat novými kombinacemi a chutěmi. Proto jsme se rozhodli vydat bezlepkovou kuchařku.

Co v kuchařce najdete?

Při sbírání receptů jsme oslovili přímo vás, hlasující na našem webu a požádali o vaše oblíbené recepty. Ty jsme vyzkoušeli, nafotili a doplnili medailonky autorů a autorek. Oslovili jsme cukrářku Péťu Jeníčkovou, autorku úspěšného facebookového blogu Pétiny Mňaminky, která se s námi podělila o své recepty na bezlepkové mlsání. Takže jsme přesvědčeni, že i díky Pétiným receptům si v kuchařce každý najde svou inspiraci.

Pokud vše půjde jak má, na začátku května už budete moci kuchařku objednávat nebo vyhlížet v knihkupectví. Do té doby plánujeme také oslovení veřejnosti opět přes platformu Startovač, kde budete mít možnost získat kuchařku přednostně nebo v rámci speciálních odměn.

Stáhněte si e-book

V tuhle chvíli pro vás máme e-book, který je ukázkou z knihy. E-kniha je zdarma a samozřejmě ji můžete libovolně šířit. Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak se vám líbí a jak se podle ní vaří. Najdete v ní dva recepty na bezlepkový chléb, jeden recept z Pétiných Mňaminek a dva velikonoční recepty.

Dost řečí a jdeme na to – e-knihu můžete zdarma stáhnout* ZDE.

Sledujte nás, abyste se včas dozvěděli, jak budeme pokračovat. Budeme rádi, když nás na Facebooku označíte u svých bezlepkových výtvorů podle naší kuchařky. Na Facebooku naši stránku najdete ZDE a na Instagramu použijte hashtag Argumentor.

Děkujeme a dobrou chuť!

Tým Argumentor

*Upozorňujeme, že do 1.4.2017 byla ke stažení e-kniha s chybným receptem na Tvarohového beránka (recept byl na bábovku). Chyba byla odstraněna a nyní je již recept v pořádku. Omlouváme se za komplikace a předem děkujeme za pochopení.

Související články
Vyber kraj
Celá ČR