16.06.2016

Podpora pro Vladimíra Vůjtka na Argumentoru

Oči většiny sportovních fanoušků už se nyní neupínají na ledovou plochu velkých hokejových paláců v Rusku, nýbrž s nadějí hledí na zelený pažit fotbalových stadionů ve Francii. Mistrovství světa v hokeji je minulostí, Evropa žije svým kontinentálním šampionátem v kopané. Přesto bychom se ale rádi ještě krátce vrátili k názoru, který zde na Argumentoru zazněl právě v průběhu mistrovství světa v ledním hokeji a který vzbudil poměrně velký ohlas.

Uživatel Michal Pražák vložil na náš portál názor, že chce, aby Vladimír Vůjtek starší trénoval i příští rok českou hokejovou reprezentaci. Tento názor si okamžitě získal podporu, ve výsledku s ním vyjádřilo souhlas 1018 lidí, pod názorem se pak objevilo celkem 190 argumentů!


Argumentor se proto rozhodl, že se pokusí ke konci oblíbeného kouče u české hokejové reprezentace zjistit více. Obeslali jsme emailem hokejový svaz, pokoušeli jsme se získat vyjádření i samotného Vladimíra Vůjtka staršího. Na naši snahu ale zatím nikdo nereagoval. Ostatně se ukazuje, že ani tradiční média nebyla nikterak úspěšná ve snaze zjistit, zda je nějaká možnost, aby Vladimír Vůjtek starší ještě u národního týmu pokračoval, zda a co pro to je ochotný udělat svaz, případně jaké budou další kroky trenéra, který právě během posledního světového šampionátu oslavil 69. narozeniny.


To, co jsme se měli možnost dozvědět v květnu z médií, je následujícího charakteru: Vladimír Vůjtek starší měl smlouvu se svazem podepsanou na jeden rok, čili s koncem po mistrovství světa. Sám Vladimír Vůjtek se prý už během loňských Vánoc rozhodl, že po šampionátu ukončí svou trenérskou kariéru. Přesto se zdá, že u hokeje tak úplně nekončí, což naznačují jeho slova z 19. května pro server tn.cz: „Taky neříkám, že nezůstanu u hokeje. Jsem Vítkovičák, asi ve Vítkovicích budu něco dělat. Nevím, jak to nazvat, mám tam nějakou nabídku. Není to pozice na střídačce. A až jednou budu bez hokeje úplně, tak se na něj stejně budu chodit dívat, dokud to půjde.“


Je tedy asi jasné, že v tomto příběhu už Argumentor ani nikdo jiný nic nezmůže. A nezbývá, než popřát panu Vladimíru Vůjtkovi staršímu co nejklidnější odpočinek, který je určitě zasloužený. A také poděkovat vám, kteří jste se na našem portálu vyjádřili a trenéra českého týmu podpořili. Přidávejte další názory, argumentujte, hlasujte, měňte svět kolem sebe!

Vyber kraj
Celá ČR