01.02.2017

Radní zmírnili zdražení nájemného předzahrádek v Hradci Králové

Vlna nevole se zvedla proti šestinásobnému zdražení nájemného za předzahrádky restaurací na městských pozemcích v Hradci Králové. Navýšení poplatku na 6 korun za metr denně po tlaku veřejnosti radní definitivně snížili na 3 koruny. Změnu výše nájemného schválili zastupitelé 24. ledna 2017.

Proti zvýšení ceny se postavili provozovatelé podniků, ale i veřejnost. Ještě loni totiž platili restauratéři jen korunu za metr čtvereční. O navýšení nebyli informováni a zvýšenou cenu se dozvěděli až na magistrátu, když přišli nahlásit zábor na předzahrádku. Téma se objevilo také na Argumentoru (Navýšení poplatku za pronájem prostoru pro zahrádky v HK je nehorázné!). Zastupitelé cenu přehodnotili a rozhodli se původně navrhovanou cenu snížit o polovinu. Vyhláška začne platit 15 dnů po vyhlášení na úřední desce.

Přestože se téma vyřešilo ještě dříve, než se stihl Argumentor do tématu vložit (na tématu byl nižší počet hlasů, než je požadovaných 500), věříme, že kdyby se tolik lidí nebouřilo, k žádnému snížení nájemného by nedošlo. Děkujeme všem hlasujícím za podporu a sdílení. Váš hlas má smysl!

Související články
Vyber kraj
Celá ČR