Rozhovory

Rozdělení Československa proběhlo ústavním způsobem, říká právník a pedagog Zdeněk Koudelka
Na Argumentoru se před  několika měsíci objevil názor "Česká republika a Slovenská republika se musejí znovu sjednotit", který získal 1250 z požadovaných 2000 hlasů. Získali jsme názor odborníka z Právnické fakulty MU.
Argumentor uspěl na Startovači!
Platformě Argumentor se podařilo uspět v crowdfundingové kampani na portálu Startovač.cz a získat tak 20 tisíc Kč na svou činnost. Celý tým mnohokrát děkuje všem, kteří se zapojili a zejména svým Startérům!
Žádné téma pro nás není malé, oslovili jsme už tisíce lidí, říká zakladatelka platformy Argumentor.cz
Před pěti měsíci byl spuštěn server Argumentor.cz, který dává veřejnosti prostor vyjádřit svůj názor na témata, která ji zajímají. Předsedkyní spolku, který Argumentor spustil je Blanka Jedličková, která přiblížila aktivity a plány platformy.
Reportáž: Co se stane, pokud zveřejníte fotku zloděje?
Pětiletý spor provozovatele obchodu Ekolo.cz, který zveřejnil fotku zloděje z bezpečnostní kamery na Facebooku pokračuje. Provozovatel obchodu Jakub Ditrich v listopadu 2011 publikoval na sociální síti fotografii muže, který v jeho prodejně odcizil elektrokolo. Za publikaci fotografie a výzvu k nalezení zloděje, které přestože vedly k dopadení pachatele, vyměřil obchodníkovi Úřad na ochranu osobních údajů pokutu.
Czexit ano, nebo ne? Ekonom Aleš Michl je proti!
Měla by Česká republika vystoupit z EU, stejně jako se vyslovila Velká Británie? Je "Czexit" reálný i u nás? Na Argumentoru se už k tématu vyslovilo více než 3 700 lidí. Přečtěte si vyjádření ekonoma Aleše Michla.
Rozhovor: Eva Samková, Vít Přindiš a Adéla Hanzlíčková o účasti ruských olympioniků v Riu
Měli by ruští sportovci startovat na olympiádě v Riu? K tématu dopingu a účasti ruských sportovců na olympijských hrách se na Argumentoru zvedá vlna zájmu. Přímo v olympijském parku RIO LIPNO na jihu Čech jsme pro vás získali vyjádření dvou českých sportovců - Evy Samkové, olympijské vítězky ve snowboardingu a Víta Přindiše, vodního slalomáře. Eva Samková se nám vyjádřila bezprostředně po skoku ze skákací věže Čeps jump a Víta Přindiše jsme zastihli v netradiční roli moderátora Youtube kanálu olympijského parku.
Czexit ano, nebo ne? Předseda Svobodných Petr Mach je pro!
Měla by Česká republika vystoupit z EU, stejně jako se vyslovila Velká Británie? Je "Czexit" reálný i u nás, nebo je to nereálné? Téma na Argumentoru vyvolalo velký zájem a hlasovalo o něm už více než 3 500 lidí. Co si o tom myslí politici, ekonomové nebo podnikatelé? Připravujeme sérii jejich vyjádření. Sleduj naše reportáže a hlasuj! Mezi prvními se k tématu vyjádřil Petr Mach, europoslanec a předseda Strany svobodných občanů.
O návrhu Evropské komise o držení zbraní bude jasněji v červenci
Nová pravidla zpřísňující možnosti pořizování a držení zbraní navrhla Evropská komise loni v prosinci jako součást reakce na teroristické útoky. Navrhovaná směrnice se nelíbí majitelům zbraní, ale ani české vládě, která s návrhem z Bruselu nesouhlasí. Jaký bude další vývoj ohledně této směrnice? Téma na Argumentoru zaujalo velké množství lidí, a tak jsme se zeptali přímo Ministerstva vnitra ČR.
Dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře je blízko dostavbě!
Je evidentní, že dostavba dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře a Náchoda je klíčovou stavbou celého Královéhradeckého kraje. Situace na hlavním tahu na Polsko je velmi problematická. Úsek je proslulý častými nehodami, nesystémovými opravami komunikací, zácpami a dopravními omezeními.