19.07.2016

Statici rozhodli: Velké kino ve Zlíně se bourat nemusí

Jedno z prvních témat, které na Argumentoru vzbudilo značný rozruch a kterého se Argumentor ujal a řešil ho, byla možná demolice Velkého kina ve Zlíně. Největší promítací sál v České republice byl letos v březnu z důvodu bezpečnosti uzavřen, nyní ale po vlně nesouhlasu občanů a po novém posudku statiků připravuje zlínská radnice jeho opravu.

Podle odborníků je sice statika kina silně narušená, ale není nutné kino zbourat. O možnosti demolice kina, kterého se zlínští občané obávali, natočil Argumentor v květnu reportáž přímo ve Zlíně. Snaze nenechat kino zbourat se věnoval nejen Argumentor, ale především samotní občané, kteří se proti bourání vyjádřili peticí.

Téma zvedla také zlínská TOP 09:

 „To, že Velké kino nepůjde k zemi, je skvělá zpráva. Unikátní funkcionalistickou architekturu v centru Zlína je potřeba chránit a uchovat pro příští generace. Jsem rád, že se povedlo vytvořit dostatečný veřejný tlak na vedení radnice. Obávám se, že bez něj by bylo kino zbouráno. Proto bych chtěl poděkovat všem, kteří se zapojili do podpisové akce, a také Argumentoru, který se o dění okolo kina intenzivně zajímal,“

říká Milan Baroň, předseda zlínské TOP 09.

Ještě před opravou město budovu kina oplotí. Investice do rekonstrukce se dle mluvčího radnice Zdeňka Dvořáka očekává v řádu desítek milionů korun. Radnice nyní čeká na varianty statického zajištění objektu.

Kateřina Knížková 
Kontakt pro média
Související články
Vyber kraj
Celá ČR