22.08.2016

Tisková zpráva: Argumentor už zaujal tisíce lidí a připravil novinky

Praha, 22. srpna 2016 – Portál , který vznikl v dubnu 2016 má za sebou více než čtyři měsíce provozu. Za tu dobu se stal místem, kde se lidé snaží řešit témata ovlivňující či trápící velké množství lidí. Svůj názor na krajská či celostátní témata už vyjádřily tisíce lidí. Na Argumentor dosud lidé vložili 170 názorů, pod nimiž se objevilo celkem 5 tisíc argumentů a na názorech zahlasovalo téměř 14 tisíc lidí!

„Jsme rádi, že lidé vkládají témata, která je zajímají, argumentují a získávají pro svá témata hlasy a podporu. Výhodou je, že mohou online sledovat, jak se k jejich tématu ostatní postaví, zda ho podpoří či nikoliv. Pokud názor ostatní zaujme, Argumentor začne řešit, jak nejlépe dostat názor veřejnosti k těm, kteří by s problémem trápícím větší množství lidí mohli něco udělat,“ říká Blanka Jedličková, jedna ze zakladatelek projektu.

Co Argumentor řešil?

Argumentor se vložil např. do tématu možného bourání Velkého kina ve Zlíně, které bylo městem uzavřeno z důvodu špatné statiky a začalo se mluvit o tom, že hrozí jeho zbourání. Téma otevřeli lidé právě na Argumentoru a ukázalo se, že ve Zlíně k němu lidé nejsou vůbec lhostejní a nepřejí si, aby se největší kinosál v republice dočkal demolice. Redakce Argumentoru proto vyrazila do Zlína, kde natočila reportáž s vyjádřeními obyvatel, ale také místních politiků. Podle aktuálních informací se kino bourat nebude.

Dalším tématem byla problematická trasa Hradec Králové – Náchod, kde hrozí časté nehody, zácpy kvůli kamionům a čeká se na dostavbu dálnice. Na trasu Argumentor umístil upozorňující na tuto problematiku a natočil nejen s místními, ale i vládními politiky reportáž .

Neméně zajímavým tématem, kterého se Argumentor ujal, byla možná výstavba rozhledny v Trojském lese v Praze. Reportáž Argumentora ve spolupráci s iniciativou Proti plotu podpořena místními obyvateli a politiky přispěla k rozhodnutí magistrátu investorovi v záměru zabránit.

Největší ohlas zatím vyvolalo téma tuningu aut. Argumentor připravil reportáž upozorňující na toto téma, ve které se objevili zástupci tuningové komunity nebo Ministerstva dopravy ČR. Reportáž má na facebookovém profilu Argumentoru aktuálně více než 230 tisíc zhlédnutí. Nyní Argumentor připravuje k tématu další podrobnosti.

Na portálu už nyní krystalizují další zajímavá témata, která táhnou veřejnost. Je mezi nimi adopce homosexuálními páry, očkování dětí, předjíždění kamionů, „problematika“ bojových plemen psů nebo „Czexit“.

Jaké novinky Argumentor spustil?

Argumentor průběžně pracuje i na technickém provedení webu tak, aby bylo pro uživatele co nejefektivnější. Nově se např. každá aktivita uživatele zobrazuje na jeho profilu. Každý tak může sledovat svůj profil, historii svých názorů i argumentů.

Zcela novým prvkem na Argumentoru je bodování. Každý uživatel nově získává body za svoji aktivitu na portálu. Další novinkou je tzv. sledování ostatních uživatelů a možnost mít tak přehled, jak ostatní hlasují a reagují. Témata Argumentor nadále sleduje a průběžně informuje své příznivce nejen formou newsletteru, ale také na Facebooku.

Argumentor

Veřejná online platforma, na které může veřejnost vyjadřovat svůj názor na dění kolem sebe. Lidé sami vkládají témata, která je zajímají nebo se jich dotýkají. Pokud jejich názor dosáhne určitý počet hlasů, čímž se potvrdí zájem o toto téma, Argumentor se do tématu zapojí a společně s hlasujícími navrhne další postup, jak o názoru informovat odpovědné osoby či orgány. Forma bude zvolena v souvislosti se zájmem o téma a převládajícím názorem. Jedním z hlavních zakladatelů portálu je Blanka Jedličková, nositelka ceny Magnesia Litera 2016 v kategorii DILIA Litera pro objev roku za svou knihu "Ženy na rozcestí".

Kateřina Knížková 
Kontakt pro média
Související články
Vyber kraj
Celá ČR