26.05.2016

Tisková zpráva - Ve Zlíně se bourat nebude!

Praha, 25. května 2016 – Argumentor.cz, který dává veřejnosti prostor vyjádřit svůj názor na témata, která je zajímají, se zapojil do situace okolo bourání Velkého kina ve Zlíně. Největší promítací sál v České republice byl po posudku statiků letos v březnu uzavřen. Budova Velkého kina je podle radnice zcela nefunkční a bylo by nebezpečné v ní provozovat jakékoliv aktivity. Vedení města nyní čeká na vyjádření dalších odborníků, kteří doporučí, jakým způsobem budovu zachránit. Nejen obyvatelé Zlína, ale také někteří politici se ovšem obávají, že by město mohlo přistoupit k demolici celého objektu.

„Vzhledem k obrovskému zájmu, který toto téma na stránkách Argumentoru vyvolalo, vypravili jsme se přímo do Zlína zjišťovat o možnosti bourání Velkého kina více. Oslovili jsme radnici, některé místní politiky i občany města Zlín,“ říká Blanka Jedličková, jedna ze zakladatelek projektu Argumentor.

Téma před časem zvedla také zlínská TOP 09, která však nemá aktuálně v zastupitelstvu města zastoupení. Před uzavřenou budovou Velkého kina jsme se setkali s předsedou zlínské TOP 09 Milanem Baroněm. Celé jeho vyjádření můžete zhlédnout v reportáži, své stanovisko ale shrnul takto: „Velké kino je významná funkcionalistická památka a srdeční záležitost mnohých Zlíňanů a je velice smutné, že zlínská radnice svou liknavostí při správě městského majetku dopustila tuto situaci, kdy reálně hrozí jeho zbourání.“

Za Magistrát města Zlína byl komunikací této záležitosti pověřen tiskový mluvčí Zdeněk Dvořák, který ujišťuje, že vedení města o bourání neuvažuje. „Odborníci nyní sestavují návrhy, jak budovu opravit. Posudek budeme mít k dispozici v průběhu června. Pokud nám odborníci řeknou, že budovu již nelze zachránit, nebudeme to rozporovat. Ale můžeme obyvatele i návštěvníky Zlína ujistit, že v případě zbourání budovy by na místě vznikl jiný, podobný projekt, který by plnil společenskou funkci,“ řekl Zdeněk Dvořák. V souvislosti s rekonstrukcí se dle mluvčího radnice počítá s investicí v řádu desítek milionů korun. Začít by mohla již v příštím roce.

Vedení zlínské ČSSD Argumentoru stanovisko neposkytlo. Jednoznačně proti bourání kina se v anketě vyjádřili také občané Zlína. Jejich vyjádření a celou reportáž naleznete zde.

Argumentor

Veřejná online platforma, na které může veřejnost vyjadřovat svůj názor na dění kolem sebe. Lidé sami vkládají témata, která je zajímají nebo se jich dotýkají. Pokud jejich názor dosáhne určitý počet hlasů, čímž se potvrdí zájem o toto téma, Argumentor se do tématu zapojí a společně s hlasujícími navrhne další postup, jak o názoru informovat odpovědné osoby či orgány. Forma bude zvolena v souvislosti se zájmem o téma a převládajícím názorem. Jedním z hlavních zakladatelů portálu je Blanka Jedličková, nositelka ceny Magnesia Litera 2016 v kategorii DILIA Litera pro objev roku za svou knihu "Ženy na rozcestí".

Kontakt pro média:

Lucie Vurbsová
lucie.vurbsova@4pr.cz
Tel.: 775 996 116
www.argumentor.cz

Vyber kraj
Celá ČR