11.05.2016  | Autor: Argumentor.cz

Vznikla nová online platforma pro vyjádření názorů veřejnosti

V dubnu byl spuštěn server Argumentor.cz, který dává veřejnosti prostor vyjádřit svůj názor na témata, která je zajímají. Lidé zde mohou vkládat vlastní názory, vyjádřit souhlas nebo nesouhlas s názory ostatních a přidat k nim svůj vlastní komentář. Cílem platformy je pomoci vyniknout tématům i samotným problémům, které občany České republiky trápí, a to jak na celostátní, tak regionální úrovni. Cílem je dát sílu také těm hlasům veřejnosti, které sice nejsou ojedinělé, ale dosud se o nich příliš nevědělo či nemluvilo. Díky zveřejnění názoru mohou jednotlivci nebo skupiny oslovit tisíce lidí, kteří se o problém zajímají nebo začnou zajímat. Argumentor má navíc sloužit také k tomu, aby se problémy veřejnosti zabývali i ti odpovědní – vedení měst, politici, instituce, manažeři firem a další.

Argumentor přitom není jednorázovou petiční ani jinou platformou podporující jednu aktivitu nebo skupinu. Na serveru Argumentor.cz má prostor pro publikování svých názorů každý, kdo dodrží základní kodex serveru. Argumentor se pak při dostatečném zájmu o téma stane prostředníkem k těm, kteří mohou věci skutečně ovlivnit.

Aktivity nejsou zpoplatněny, ani hlasující nijak nezavazují. Projekt je nevýdělečný a stojí za ním skupina mladých lidí, kteří se dlouhodobě zajímají o dění v České republice nejen na poli politiky, ale napříč společenskými tématy. “Argumentor jsme spustili pro lidi, kteří chtějí ovlivňovat společenské dění a chtějí být slyšet. Platí, že jeden názor většinou nic nezmůže, ale velká skupina s jasným názorem může věci měnit,” říká Blanka Jedličková, jedna ze zakladatelek projektu a dodává: “Koloritem dnešní doby je nadávat v hospodách, online diskuzích, na sociálních sítích, kde ale většinou nic nezmůžeme. Argumentor byl vytvořen právě pro lidi, kteří chtějí názory prezentovat veřejnosti a věci kolem sebe měnit.”

Testovací verze byla spuštěna na začátku dubna a od té doby zaznamenala velký zájem veřejnosti. Od spuštění projektu bylo na web vloženo přes 140 názorů a hlasovalo už 2000 lidí. S hlasujícími Argumentor komunikuje především prostřednictvím webových stránek a facebookového profilu.
O aktivitách a zajímavých výsledcích z dění na serveru bude Argumentor pravidelně informovat prostřednictvím tiskových zpráv.

Argumentor

Veřejná online platforma, na které může veřejnost vyjadřovat svůj názor na dění kolem sebe. Lidé sami vkládají témata, která je zajímají nebo se jich dotýkají. Pokud jejich názor dosáhne určitý počet hlasů, čímž se potvrdí zájem o toto téma, Argumentor se do tématu zapojí a společně s hlasujícími navrhne další postup, jak o názoru informovat odpovědné osoby či orgány. Forma bude zvolena v souvislosti se zájmem o téma a převládajícím názorem. Jedním z hlavních zakladatelů portálu je Blanka Jedličková, nositelka ceny Magnesia Litera 2016 v kategorii DILIA Litera pro objev roku za svou knihu "Ženy na rozcestí".

Kontakt pro média:

Lucie Vurbsová
lucie.vurbsova@4pr.cz
Tel.: 775 996 116
www.argumentor.cz

Vyber kraj
Celá ČR