Chci aby bylo Finanční poradenství lépe kontrolováno

Tzv. Finanční poradenství je v naší zemi jedna velká katastrofa. Dělá to snad každý, kdo není schopen sehnat normální práci a na certifikát od ČNB jim stačí udělat jeden primitivní test u pojišťovny přes počítač a pak si hrdě natisknou na vizitku Finanční poradce i když ani netuší co to znamená. Mají nulové vzdělání, nulové znalosti z oblasti financí a jediné co umí je odříkat nazpaměť naučenou básničku a tlačit na klienta aby si zrušil smlouvy, které má uzavřené a založil si nové, zpravidla mnohem nevýhodnější. Neštítí se ničeho a jsou schopní nalhat cokoliv jen aby dostali provizi. Průměrný klient při návštěvě takového "finančního poradce" může přijít i o desetitisíce. A snad úplně nejhorší na tom je, že si někteří klienti naivně myslí že to dotyčný "finanční poradce" udělal v jejich zájmu.

Tímto nechci samozřejmě urazit skutečné Finanční poradce, kteří financím rozumí a lidem skutečně pomáhají. Je jich sice velmi málo, ale vím že jsou i takoví. 

ANO: 2
NE: 2
Cíl argumentora

Ve chvíli, kdy tvůj názor získá 500 hlasů, vložíme se do toho. Společně najdeme nejefektivnější postup a formu, co s tématem uděláme. Zvolíme si finální počet hlasů, které potřebujeme k tomu, abychom si na správných místech vynutili pozornost.

Jaké jsou možnosti? Co můžeme udělat?

  • Pošleme otevřený dopis
  • Připravíme petici
  • Půjdeme si pro odpověď k odpovědným
  • apod.
4 hlasy
Potřebných 500 hlasů
Zbývá 496 hlasů
Související články
Související názory
Vyber kraj
Celá ČR