Navrhuji, aby bylo zakázáno působení jakýchkoli náboženských společností a ideologií ve školách

Absolutní zákaz působení všech církví a církevních společností na všech stupních škol v celé ČR, od mateřských škol až po univerzity, daný zákonem nebo vyhláškou, s přísnými sankcemi za porušení.

Jsme sekulárním státem, v němž má každý občan právo na svobodu vyznání (mimo zákonem vymezených případů), ale pouze na soukromé úrovni! Existuje rovnoprávnost všech náboženství a náboženských směrů, a žádné z nich nemá nejmenší právo si uzurpovat větší nároky, než ostatní. Jakékoli kladení požadavků a ultimat na "povinnost" nošení náboženských symbolů (např. hidžábu) při výuce, je naprosto nepřístojné a nepřípustné!!! Stejně jako další muslimské "výstřelky", např. požadavek zákazu společného tělocviku dívek a chlapců, výuka dívek, praktikovaná výhradně učitelkami (ženami), apod. Pravidla jsou pro všechny žáky a studenty stejná a nesmíme za žádných okolností dovolit narušit sekulární charakter našeho státního zřízení. Nikdo jim přece nebrání, aby si školní docházku absolvovali v libovolné muslimské zemi a získali vzdělání dle svého přání v nich, za jimi požadovaných podmínek! ale stejně tak neexistuje nejmenší důvod pro změnu pravidel, platných v naší zemi již od "Reforem" Josefa II.

ANO: 16
NE: 3
Cíl argumentora

Ve chvíli, kdy tvůj názor získá 500 hlasů, vložíme se do toho. Společně najdeme nejefektivnější postup a formu, co s tématem uděláme. Zvolíme si finální počet hlasů, které potřebujeme k tomu, abychom si na správných místech vynutili pozornost.

Jaké jsou možnosti? Co můžeme udělat?

  • Pošleme otevřený dopis
  • Připravíme petici
  • Půjdeme si pro odpověď k odpovědným
  • apod.
19 hlasů
Potřebných 500 hlasů
Zbývá 481 hlasů
Související články
Související názory
Vyber kraj
Celá ČR