Povinná vojenská služba

Jste pro povinnou vojenskou službu? Má to spoustu výhod i nevýhod, proto záleží i na Vašem názoru!Já si myslím, že je to dobrý nápad. Dnešní mládež je závislá na moderních informačních technologiích.

Samozřejmě, že je každý jiný, ale beru to z pohledu většinového. Vaše děti sedí u počítače celé dny, teenageři se nudí? Neumí se o sebe sami postarat? Nebo jen chcete, aby byli připraveni na hrozby a uměli jim čelit? Vadí Vám tzv. "šampóni", kteří nejsou pořádnými chlapy?

Zase je pravda, že proč byste zrovna Vy nebo Vaš děti měli položit život za naše hloupé politiky, že? Ale vlastenec by za svoji zemi bojoval. A hlavně si myslím, že to neděláte kvůli vlasti, ale kvůli sobě. Kvůli svému rozvoji.

Já osobně jsem rád, že jsem prodělal základní výcvik, neztratíte se s tím v životě, naučíte se trochu samostatnosti a respektu a hlavně získáte nějaké zkušenosti, které můžeže využít. Byl bych i pro povinnou vojenskou službu tv délce půl roku až dva roky. S tím, že by se délka určila podle každého případu a samozřejmě, zdravotně nezpůsobilí, popř. nábožensky neodpovídající, popř. pracující lidé by měli plné právo odmítnou. A ti, co byc se chtěli zapojit, ale ne do výcviku vojenského, by mohli vykonávat pomocné činnosti. Samozřejmě, že za finančí odměnu, která náleží aktivním zálohám a včetně uniforem a cvičení zdarma a pobytu zdarma v areálu cvičení po celou jeho délku. A se zákonem daným volnem, které zaměstnavatel musí dát a proplatit po dobu cvičení. A bez buzerace, jaká bývala za nás. Tady jde o to, dostat do schopných lidí zkušenosti, ne je trápit proti vůli. A i ženy by měli. Jo, vojandy jsou sexy, to je jasná věc.

ANO: 79
NE: 50
Cíl argumentora

Ve chvíli, kdy tvůj názor získá 500 hlasů, vložíme se do toho. Společně najdeme nejefektivnější postup a formu, co s tématem uděláme. Zvolíme si finální počet hlasů, které potřebujeme k tomu, abychom si na správných místech vynutili pozornost.

Jaké jsou možnosti? Co můžeme udělat?

  • Pošleme otevřený dopis
  • Připravíme petici
  • Půjdeme si pro odpověď k odpovědným
  • apod.
129 hlasů
Potřebných 500 hlasů
Zbývá 371 hlasů
Související názory
Vyber kraj
Celá ČR