Úplný zákaz kouření v restauracích či barech ohrožuje svobodu v ČR

Sněmovna v květnu projedná a ve třetím čtení pravděpodobně schválí tzv. protikuřácký zákon. Jeho součástí je úplný zákaz kouření v restauracích, kavárnách či barech (i když se tam nejí), i na některých veřejných akcích. Přitom restauratéři nedávno investovali velké sumy k oddělení kuřáckých a nekuřáckých prostor tak, jak jim to diktoval dosavadní zákon.

Prý je úplný zákaz ochranou zdraví. O tom, že kouření zdraví neprospívá, není sporu. Ale budeme zakazovat vše, co zdraví škodí? Svoboda spočívá i v tom, že člověk má zodpovědnost za své činy, i za špatná rozhodnutí. Má svobodu rozhodnout se, zda do kuřácké restaurace jít, či nejít. Nový zákon rozhodování ulehčuje, ale prostor pro rozhodování ubírají zpravidla autoritářské režimy a diktatury. Zákone bere svobodu majitelům restaurací zvolit si, co v jejich soukromém prostoru možné je a není. 

Tímto zákonem to neskončí.

ANO: 73
NE: 80
Cíl argumentora

Ve chvíli, kdy tvůj názor získá 500 hlasů, vložíme se do toho. Společně najdeme nejefektivnější postup a formu, co s tématem uděláme. Zvolíme si finální počet hlasů, které potřebujeme k tomu, abychom si na správných místech vynutili pozornost.

Jaké jsou možnosti? Co můžeme udělat?

  • Pošleme otevřený dopis
  • Připravíme petici
  • Půjdeme si pro odpověď k odpovědným
  • apod.
153 hlasů
Potřebných 500 hlasů
Zbývá 347 hlasů
Související názory
Vyber kraj
Celá ČR