Zakažme kamionovou dopravu na silnicích III. třídy

S ohledem na stále se zvyšující hustou silničního provozu a placením mýtného si řidiči kamionů krátí cestu i po silnicích III. tříd. Těžká tranzitní doprava tak neúnosně zatěžuje obce zvýšenými hladinami hluku, exhalacemi a zhoršenou bezpečnostní situací.

Dle vyjádření ministerstva dopravy obce mohou omezit nebo zakázat vjezd nákladních vozidel s hmotností dvanáct tun a více po komunikacích druhých a třetích tříd. Výjimka z takového zákazu se vztahuje pouze na kamion, který má v místě nakládku, vykládku, údržbu nebo opravu či sídlo/provozovnu. Podmínkou pro zákaz vjezdu vozidel nad dvanáct tun je však vyjádření dopravní policie. Dle zkušeností však policie většinou souhlasná stanoviska nevydají. Obce tak nemají jinou možnost, jak kamionovou dopravu v těchto lokalitách omezit.

ANO: 8
NE: 4
Cíl argumentora

Ve chvíli, kdy tvůj názor získá 500 hlasů, vložíme se do toho. Společně najdeme nejefektivnější postup a formu, co s tématem uděláme. Zvolíme si finální počet hlasů, které potřebujeme k tomu, abychom si na správných místech vynutili pozornost.

Jaké jsou možnosti? Co můžeme udělat?

  • Pošleme otevřený dopis
  • Připravíme petici
  • Půjdeme si pro odpověď k odpovědným
  • apod.
12 hlasů
Potřebných 500 hlasů
Zbývá 488 hlasů
Související články
Související názory
Vyber kraj
Celá ČR